Національний банк України випустив заяву, у якій наголошують на необхідності ліцензування діяльності компанії Revolut на українському ринку. Британська фінтех компанія почала пропонувати послуги для українців раніше цього місяця й заявляє, що вже повідомляла регулятора про наміри отримати ліцензію.
Згідно зі Законом України "Про банки і банківську діяльність" єдиним допустимим формами ведення банківської діяльності на території України є утворення філії або отримання банківської ліцензії. Це потребує дозволу НБУ та є предметом консультацій з органом банківського нагляду країни походження такого суб'єкта.
Як йдеться у заяві, станом на сьогодні Revolut Bank UAB не отримував жодних ліцензій або дозволів від Національного банку України та навіть не подавав відповідних заявок й не проходить процедуру ліцензування діяльності. Разом з тим, НБУ звертає увагу українців на те, що норми законодавства про захист прав споживачів та системи гарантування вкладів не поширюються на клієнтів Revolut.
Крім того, Національний банк України відмічає, що під час розгляду заявки на відкриття філії чи отримання ліцензії здійснюється комплексна оцінка ділової репутації засновника, його фінансового стану та запропонованої бізнес-моделі. У випадку Revolut, одним зі засновників є російсько-британський підприємець Микола Сторонський, який є сином директора Gazprom Promgaz OAO.
ДОПОВНЕНО:
Revolut надали коментар "Межі" щодо заяви Національного банку України. Ознайомитися з нею можна нижче:
"Revolut приділяє пріоритетну увагу дотриманню локальних нормативних вимог і провів ґрунтовну оцінку перед наданням послуг резидентам України на транскордонній основі.
Наразі Revolut надає послуги українським клієнтам через Revolut Bank UAB, що базується в Литві та перебуває під наглядом Європейського Центрального Банку та Банку Литви. Ми пропонуємо лише рахунки в ЄС і не плануємо відкривати українські рахунки без додаткового дозволу.
Revolut вже надає послуги сотням тисяч українських клієнтів у Європейському Союзі та за його межами. Ми пропонуємо миттєві платежі без комісії між користувачами Revolut, що об'єднують українські родини по всьому світу.
Раніше ми повідомили українського регулятора про наші плани в Україні та в перспективі прагнемо отримати українську банківську ліцензію, тісно співпрацюючи з НБУ, щоб запропонувати українцям ще більше інноваційних фінансових послуг".