Республіканці в Конгресі США запропонували законопроєкт, який забороняє деяким штатам ухвалювати закони, що регулюють штучний інтелект (ШІ) та автоматичні системи прийняття рішень, на 10 років. Цей законопроєкт є частиною бюджету, що дозволяє швидше його ухвалити без 60 голосів у Сенаті. Про це пише The Verge.
Законопроєкт, представлений головою Комітету з енергетики та торгівлі Палати представників Бреттом Ґатрі, забороняє штатам встановлювати будь-які "правові перешкоди" для ШІ-систем, включаючи обмеження щодо дизайну, продуктивності, відповідальності та документації. Під визначення підпадають не лише чат-боти, а й алгоритми, що впливають на пошукову видачу, навігацію, медичні діагнози та судові рішення.
Критики, зокрема організація Americans for Responsible Innovation (ARI), назвали це "великим подарунком" для великих технологічних компаній, таких як OpenAI, Meta та Alphabet, які виступають проти регулювання на рівні окремих штатів. ARI попереджає, що законопроєкт може заблокувати понад 500 законодавчих ініціатив, запропонованих у 2025 році, включаючи закони про безпеку чат-ботів для дітей, обмеження deepfake-контенту та прозорість у використанні ШІ в політичній рекламі.
Демократи виступили проти цієї ініціативи й заявили, що заборона дозволить компаніям ігнорувати захист приватності споживачів та поширювати deepfake-контент.
Законопроєкт може зіштовхнутися з труднощами в Сенаті через правило, яке дозволяє вносити лише фінансові питання в бюджетні закони. Однак ідея централізувати регулювання ШІ викликає занепокоєння серед правозахисників і технологічної спільноти щодо майбутнього контролю за цією технологією.