У Києві викрили 15 шахрайських колл-центрів, які пропонували інвестувати в крипту. У них знайшли і портрети путіна
У Києві було проведено масштабну операцію, в результаті якої припинено роботу колл-центрів, що спеціалізувалася на шахрайстві у сфері фінансових послуг.
Як йдеться у повідомленні пресслужби Київської міської прокуратури, у столиці України діяла група осіб, яка з метою заволодіння грошима громадян, організовувала так звані колл-центри, що пропонували інвестувати гроші у криптовалюту чи вигідну торгівлю на фондових біржах, а також заробітки на криптовалютних платформах.
"Оператори, представляючись працівниками банківських установ, інвестиційних та телекомунікаційних компаній, отримували конфіденційні дані громадян, доступ до особистих кабінетів та їх коштів", — розповіли у Київській міській прокуратурі.
Зазначається, що прокурори, в рамках розслідування кримінальних проваджень про шахрайське заволодіння коштами громадян, провели 15 обшуків за місцями діяльності шахрайських колл-центрів на території міста Києва.
"У кабінетах офісів, де розміщувались колл-центри, знайшли символіку країни-агресора, портрети путіна, а також подяки від фсб, бланки російських документів, походження яких встановлюється", — повідомили столичні правоохоронці.
У ході обшуків було вилучено комп’ютерну техніку (понад 300 системних блоків та ноутбуків), мобільні телефони, стартові пакети, різні підроблені посвідчення та інші речові докази, які мають значення для кримінального провадження.
"Наразі слідчі дії тривають. Встановлюються організатори незаконного колл-центру. Досудове розслідування у кримінальних провадженнях здійснюють слідчі столичної поліції", — підсумували у у Київській міській прокуратурі.
Як ми повідомляли раніше, кількість шахрайств із використанням шкідливого ПЗ, націлених на криптоінвесторів у Telegram, різко зросла, перевищивши рівень традиційних фішингових атак. За даними компанії з блокчейн-безпеки Scam Sniffer, кількість таких атак зросла на 2000% з листопада 2024 року до січня 2025 року.
Криптошахраї у 2024 році отримали щонайменше $9,9 млрд — дослідження