Гендиректор NVIDIA вважає експортні обмеження США на чипи для Китаю провалом
Американська компанія NVIDIA, яка домінує у сфері графічних процесорів та технологій штучного інтелекту, опинилася в центрі дискусій щодо ефективності експортних обмежень США на передові чипи для Китаю. Хоча ці обмеження були запроваджені з метою стримування військового розвитку Китаю та збереження лідерства США в галузі ШІ, дедалі більше експертів, зокрема сам генеральний директор NVIDIA Дженсен Хуанг, вважають їх провальними. Про це пише CNBC.
За словами Хуанга, обмеження завдали більшої шкоди самим американським компаніям, ніж китайським конкурентам. Наприклад, частка NVIDIA на ринку Китаю зменшилася з 95% до 50% за останні чотири роки. Це значний спад, який серйозно вплинув на доходи компанії. У квітні NVIDIA повідомила, що через нові обмеження, які забороняють продаж її найновіших графічних процесорів H20 у Китаї, компанія втратила понад 5,5 млрд доларів.
Попри значне технологічне відставання китайських компаній, чимало аналітиків вважають, що запроваджені США обмеження підштовхнули Китай до активнішого розвитку власної індустрії чипів. Це пришвидшило темпи скорочення розриву з американськими конкурентами.
Як зазначив незалежний техноаналітик Рей Ванг, експортні обмеження лише ускладнили досягнення початкових цілей, оскільки Китай має запаси чипів і шукає лазівки, які дозволяють частково обійти заборони.
Також лунають попередження, що подальше посилення контролю створює для США стратегічну проблему. Як наголошує Пол Тріоло, експерт з питань Китаю в DGA Group, американські компанії не лише втрачають доступ до величезного китайського ринку, але й сприяють виникненню нових сильних конкурентів, які отримують стимул для швидкого розвитку.
Попри те, що наймасштабніші обмеження було введено під час президентства Джо Байдена, їхні початки сягають ще адміністрації Дональда Трампа, яка першою почала обмеження для компаній Huawei та SMIC — найбільшого китайського виробника чипів.
У підсумку, ситуація з експортним контролем, схоже, не лише не стримала розвиток китайських ШІ-технологій, а й підірвала позиції лідерів галузі в США. Це викликає все більше сумнівів у доцільності таких політик, які перетворюються на "самостріл" для американського технологічного сектору.