Невдалий радянський космічний апарат падає на Землю через 53 роки польоту в космосі
Космічний апарат "Космос-482", запущений Радянським Союзом у 1972 році з метою дослідження Венери, скоро почне падати на землю. Про це пише Gizmodo з посиланням на блог станції супутникового стеження SatTrackCam Leiden.
"Космос-482" був запущений 31 березня 1972 року, але після аварії двигуна на орбіті Землі, він не зміг рухатись далі для дослідження Венери та залишився кружляти навколо нашої планети, розділившись на кілька частин. Тепер, після 53 років польоту, вчені очікують, що посадковий модуль цього апарата, який має діаметр 1 метр та вагу майже пів тонни, увійде в атмосферу Землі приблизно в середині травня на швидкості близько 240 км/год.
"Космос-482" складався з посадкового модуля та основного блоку. Посадковий модуль був розроблений для витримування екстремальних умов атмосфери Венери, тому існує ймовірність, що він переживе вхід в атмосферу Землі. Проте точний час і місце падіння залишків апарата наразі визначити складно.
Фахівці зазначають, що ризик падіння на населений пункт мінімальний, адже уламки, ймовірно, впадуть у віддалені райони океану. Однак неконтрольовані повернення космічних об'єктів завжди несуть певний ризик, який не можна ігнорувати.
За словами експертів, посадковий модуль "Космос-482" буде виглядати в небі, як великий та яскравий метеор, який буде добре помітний в районі його падіння.