Три місяці тому Microsoft представила рекламу різноманітних пристроїв Surface, в якій значну увагу було приділено можливостям штучного інтелекту. Однак, як з’ясувалося, роль ШІ в цій рекламі була значно більшою, ніж здавалося спочатку. Згідно з новим постом у блозі Microsoft Design, більшу частину роботи над відео виконав саме штучний інтелект.
Команда Visual Designt мала місяць на створення рекламного ролика та вирішила скористатися генеративним штучним інтелектом, аби швидше втілити свої ідеї у життя. Для початку вони використали ШІ для написання сценарію, створення розкадрування та подання готової ідеї, на що пішло всього кілька днів, а не тижнів, як це буває зазвичай.
Наступним етапом стало використання генеративних моделей для створення відео. Проте, перш ніж отримати бажані кадри, команді Microsoft довелося сформулювати запити, для чого вони також звернулися до ШІ. Спочатку вони використовували природну мову для опису конкретних сцен у чат-боті, а потім попросили його перетворити ці описи на швидкий формат, придатний для використання в генеративних інструментах.
"Ми, мабуть, перебрали тисячі різних підказок, потроху відшліфовуючи результат, поки не отримали те, що хотіли. Ніколи не буває готового рішення", — каже Ціско МакКарті, креативний директор Visual Desight.
Команда також застосовувала інші творчі методи, наприклад, фотографувала композиції, які відповідали їхньому творчому напрямку, і відправляла ці зображення в чат-бот зі штучним інтелектом. Це дозволяло отримати текстові підказки, що допомагали наблизитись до бажаного результату.
В результаті багато кадрів, що з’явилися у рекламі, були створені за допомогою штучного інтелекту, зокрема завдяки великим мовним моделям для генерації відео, таким як Hailuo та Kling. Однак деякі сцени все ж довелося знімати вручну, зокрема ті, де люди набирають текст на клавіатурі, оскільки навіть найсучасніші моделі досі мають труднощі в таких ситуаціях, попри значний прогрес останніх місяців. Натомість кадри зі швидкими переходами та обмеженими рухами були успішно згенеровані штучним інтелектом.
Використання ШІ значно пришвидшило процес зйомок для Microsoft. Щоб відзняти такі кадри в реальному житті, команді довелося б подорожувати до різних локацій або відтворювати складні логістичні сценарії.