Українська правда

Starlink стикається з жорсткою конкуренцією з боку Китаю та компанії Джеффа Безоса

Starlink стикається з жорсткою конкуренцією з боку Китаю та компанії Джеффа Безоса
Starlink SpaceX
0

Мережа супутникового інтернету Starlink, що належить Ілону Маску, починає стикатися з жорсткою конкуренцію з боку китайського державного оператора SpaceSail та стартапу Project Kuiper, що фінансується Джеффом Безосом. Про це пише Japan TImes.

У листопаді китайський стартап SpaceSail уклав угоду щодо виходу на ринок Бразилії та додатково веде переговори про запуск у ще понад 30 країн. Разом з тим у січні стартап розпочав роботу у Казахстані.

Протягом 2025 року SapceSail планує запустити 648 супутників, а до 2030 підняти загальну кількість до 15 000. У 2024 році стартап запустив 263 на низьку навколоземну орбіту, водночас у Starlink кількість супутників вже складає 7000, а до кінця десятиліття їх кількість планують збільшити до 42 000.

Загалом компанія Маска з 2020 року запустила у космос більше супутників ніж всі конкуренти разом взяті, однак китайський уряд бачить це як загрозу. Пекін активно інвестує у конкурентів та фінансує військові дослідження інструментів, які відстежують сузір'я супутників.

Бразилія також уважно стежить за розвитком конкурентів Starlink. Уряд країни прагне забезпечити доступ до високошвидкісного інтернету для громадян у віддалених регіонах, однак неодноразово вступав у суперечки з Маском і навіть забороняв X.

Запуски SpaceSail незабаром охоплять сузір'я Цяньфан, або ж "Тисяча вітрил" / Thousan Sail, що знаменуватиме собою перший міжнародний поштовх Китаю до супутникового широкосмугового зв'язку. Разом з тим Китай працює над трьома іншими сузір'ями та планує запустити 43 000 супутників у найближчі десятиліття та інвестувати у ракети, що зможуть нести кілька супутників.

Ініціатива Китаю зайняти більшу частину навколоземної орбіти викликає занепокоєння серед західних політиків, які побоюються, що це може посилити інтернет-цензуру. Дослідники Американської ради з питань зовнішньої політики зазначили, що Вашингтону слід посилити співпрацю з країнами Глобального півдня, якщо він хоче "серйозно протистояти зростаючому впливу Китаю на цифрове домінування".

Водночас стрімке поширення Starlink привернуло увагу військових дослідників з Китаю, зокрема з Національного університету оборонних технологій. Використання послуг компанії Маска в тому числі в Україні спонукало до значного державного фінансування конкурентів. У 2024 році SpaceSail отримала 6,7 мільярда юанів ($930 мільйонів) у раунді фінансування, який очолив державний інвестиційний фонд.

За нагоди нагадуємо, що раніше з'явилися повідомлення про те, що уряд США може вимкнути Starlink в Україні, якщо українська влада не погодиться підписати угоду про корисні копалини.

Поділитися:
Посилання скопійовано
Реклама:
Реклама: