Українська правда

Засновник Telegram заявив, що месенджер ніколи не розкривав переписку користувачів

Засновник Telegram заявив, що месенджер ніколи не розкривав переписку користувачів
telegram-logo
0

Минулого місяця Сенат Франції майже схвалив законопроєкт, який вимагав від месенджерів реалізувати "бекдор" для поліції до повідомлень із наскрізним шифруванням. Контроверсійне рішення остаточно відхилила Національна асамблея, що стало тимчасовою перемогою захисників цифрової приватності у Франції. Проте три дні тому префект поліції Парижа знову виступив за цю ініціативу, повідомив засновник Telegram Павєл Дуров.

Дуров привітав депутатів із відмовою від "закону, який зробив би Францію першою країною у світі, що позбавила б своїх громадян права на приватність". Він застеріг, що будь‑які вбудовані "бекдори" для правоохоронців "можуть бути використані іншими сторонами – від іноземних агентів до хакерів – і скомпрометувати приватні повідомлення всіх законопорядних громадян".

Хоча прихильники законопроєкту стверджували, що він допоможе боротися з наркоторгівлею, Дуров сумнівається в його ефективності. "Навіть якщо головні зашифровані платформи були б послаблені, злочинці просто перейшли б до десятків менш відомих додатків і захищали свої комунікації за допомогою VPN", – пояснив він.

За словами Дурова, Telegram, яким користуються понад 700 мільйонів людей у світі, дотримується жорсткої політики відсутності "бекдорів" вже 12 років. "Ми радше вийдемо з ринку, ніж зрадимо шифрування та порушимо базові права людини", – наголосив Дуров, порівнявши підхід Telegram із конкурентами, які "торгують приватністю заради ринкової частки".

Відповідно до Закону ЄС про цифрові послуги, повідомив він, Telegram виконує законні судові розпорядження, розкриваючи лише IP‑адреси й номери телефонів підозрюваних – але не вміст їхніх повідомлень. "Ми жодного разу не передавали жодного байта приватних повідомлень", — заявив Дуров.

Попри нещодавню поразку законодавців у Франції, Дуров попередив, що боротьба за шифрування ще не завершена. У березні Європейська комісія запропонувала аналогічну ініціативу щодо запровадження "бекдору" в месенджерах по всьому Європейському Союзу.

Попри те, що Дуров позиціює Telegram як месенджер з наскрізним шифруванням, він неодноразово потрапляв під критику через перебільшення його безпеки. Зокрема у 2021 році засновник месенджера Signal Моксі Марлінспайк заявив, що навіть Facebook Messenger має вищий захист конфіденційності, ніж Telegram. Оскільки наскрізне шифрування (E2EE) активується в Telegram тільки в "секретних чатах", але не активовано за замовчанням для всіх переписок.

Поділитися:
Посилання скопійовано
Реклама:
Реклама: