Доктор Бенджамін Фонг Чао з Центру космічних польотів Ґоддарда при NASA заявляє, що побудована у Китаї гребля вміщає настільки багато води, що це безпосередньо сповільнює обертання Землі. Про це пише LADBible.
Гребля "Три ущелини", яка розміщена на третій найбільшій у світі річці Янцзи, була побудована у 2012 році у китайській провінції Хубей та є найбільшою у світі гідроелектростанцію. Її довжина становить 2335 метрів, а висота – 185 метрів.
Гребля вміщує близько 40 кубічних кілометрів води, або ж близько 10 трильйона галонів. Вода зберігається на висоті 175 метрів над рівнем моря, що надає їй серйозної ваги та енергії. Як стверджує Фонг Чао, "Три ущелини" спричинила невелику, але помітну зміну в обертанні Землі, у результаті чого день збільшився на 0,06 мікросекунди, а вісь планети змістилася приблизно на 2 сантиметри.
"Для порівняння, це становить трохи більше як 3 дні за весь час існування Всесвіту", - пояснює доктор Чао.
Сповільнення обертання Землі спричинене не настільки самою греблею, як кількістю води, яку вона зберігає. Об'єми цієї води зміщують масу планети та трохи сповільнюють її обертання. Згідно з науковцями NASA, вода у греблі змістила розподіл маси Землі. Ця зміна збільшила момент інерції планети.
Доктор Чао відмічає, що кожного разу, як зміщується маса, змінюється й обертання Землі.
"Ефект дуже малий, але його можна виміряти", – відзначає науковець.