Техкомпанії використовують штучний інтелект, щоб краще розуміти мита Трампа
Технологічні компанії починають використовувати інструменти на базі штучного інтелекту, аби зрозуміти, як на різні товари впливають мита президента США Дональда Трампа. Про це повідомляє CNBC.
Кілька компаній, які спілкувалися з виданням, розповіли, що вони впроваджують нові технології для візуалізації глобальних ланцюгів постачання бізнесу, починаючи з матеріалів, які використовують для створення продукції, закінчуючи тим, звідки ці товари відправляють.
Однією з таких компаній є Salesforce. Розробник однойменної CRM-системи розробила спеціалізованого агента, який може "миттєво обробляти зміни для всіх 20 000 товарних категорій у митній системі США, а потім вживати заходів". Таким чином компанія намагається краще орієнтуватися в змінах митних систем.
Для цього Salesforce використовували "Гармонізований митний графік", документ на 4400 сторінок про мита на товари, що імпортуються до США. ШІ-агент вивчив цей документ й тепер може надавати відповіді щодо мит. Штучний інтелект також допомагає Salesforce набагато швидше приймати рішення щодо коригування своїх глобальних ланцюгів постачання.
"Швидкість і складність глобальних митних змін роблять майже неможливим для більшості компаній встигати за ними вручну. У минулому компанії могли покладатися на невеликі команди внутрішніх експертів, щоб не відставати" — сказав Ерік Лоеб, виконавчий віцепрезидент Salesforce з питань взаємодії з урядом.
Ендрю Белл, директор з розробки ПЗ для управління ланцюгами постачання у Kinaxis заявив, що виробники та дистриб'ютори, що хочуть знати, як реагувати на мита, використовують системи його компанії для оцінки своєї продукції та матеріалів. Також система Kinaxis допомагає відстежувати зовнішні сигнали, як-от новини та макроекономічні дані.
"Маючи цю інформацію, ми можемо почати моделювати ситуацію, наприклад, ось конкретна деталь, яка входить до складу вашого будівельного матеріалу, що обкладається значним митом. Якщо ви перейдете на використання іншої частини, яким буде загальний вплив?", – сказав Белл в інтерв'ю CNBC.
Зак Касс, футуролог та колишній керівник стратегії виходу на ринок в OpenAI, заявив, що пов'язана з митами невизначеність "насправді, ймовірно, є моментом, коли ШІ може засяяти".
"Якщо вам цікаво, наскільки складно було б обійтися без автоматизації та без ШІ, і що б сталося у світі, де ви не можете просто найняти купу людей за одну ніч, то ШІ пропонує альтернативу", – додав він.
Водночас Нагендра Бандару, керівний партнер та глобальний керівник технологічних послуг в індійському IT-гіганті Wipro, підкреслює, що штучний інтелект — це не універсальне рішення. За його словами, ШІ є потужним інструментом, але не здатний замінити стратегію торгової політики, а лише посилює її, перетворюючи глобальну торгівлю з реактивного процесу на проактивну, засновану на даних стратегію.