Українська правда

BYD переосмислює свій підхід до європейського ринку

- 23 квітня, 18:06

Найбільший китайський виробник електромобілів BYD готується переглянути свою стратегію в Європі після низки невдалих рішень. Серед проблем — брак зареєстрованих дилерів, відсутність керівників із досвідом на місцевому ринку та відмова пропонувати гібридні моделі там, де повністю електричні авто ще не набули широкої популярності. Про це повідомляє Reuters з посиланням на нинішніх і колишніх співробітників компанії.

BYD оперативно відреагувала на низку стратегічних прорахунків. Компанія почала активно розширювати дилерську мережу та пропонувати щедрі компенсаційні пакети топменеджерам з європейських автоконцернів, зокрема Stellantis.

У грудні BYD оголосила, що гібридні авто стануть ключовим елементом її європейської стратегії. Це рішення ухвалили після того, як радник компанії з європейських питань Альфредо Альтавілла — один із ключових нових менеджерів — повідомив засновнику Чан Чьаньфу, що ставка виключно на електрокари не виправдала себе в багатьох країнах Європи.

"Він дуже швидко зрозумів сам та дав зрозуміти інженерам BYD, що кожна нова модель для Європи повинна випускатися як в електромобільній, так і в гібридній версіях", — сказав Альтавілла в інтерв'ю агентству Reuters. "Необхідно навчати клієнтів щодо "зеленого" переходу".

Зокрема, у грудні Альтавілла заявив, що гібриди стануть основою європейської стратегії BYD, наголосивши, що ігнорувати вподобання споживачів було б помилкою.

BYD вперше звернулась до Альтавілли у червні 2024 року, а вже у серпні призначила його головним радником. Він залучив кількох менеджерів зі Stellantis, яких згодом призначили керівниками у Німеччині, Італії, Іспанії та інших країнах Європи. Компанія приваблювала їх високими зарплатами та перспективами кар’єрного росту. Також минулого року BYD призначила Стеллу Лі, свою другу за рангом керівницю, очолити європейський регіон.

Попередня очільниця регіону, Мішель Шу, запевняла, що BYD вийде на щонайменше 5% європейського ринку електромобілів до відкриття першої фабрики компанії в Угорщині. Втім, запуск виробництва заплановано вже на кінець цього року, тоді як частка BYD наразі становить лише 2,8% — це приблизно 57 тисяч проданих авто.

Ще одним ключовим фактором переоцінки європейської стратегії стала поява дедалі більшої кількості китайських автовиробників, які планують вийти на європейський ринок. Більшість із них змушені шукати зростання за межами Китаю через тривалу цінову війну та жорстку конкуренцію на внутрішньому ринку. Оновлена стратегія BYD вже почала давати плоди — у першому кварталі 2025 року компанія продала 37 тисяч авто у Великій Британії, тоді як за аналогічний період 2024 року — лише 8,5 тисяч.

Основною проблемою виходу BYD на європейський ринок у 2023 році стала нестача глибокого розуміння регіональних особливостей. Тодішня керівниця європейського напрямку Мішель Шу зазначала, що компанія мала амбітну мету — стати найбільшим постачальником електромобілів у Європі до 2030 року. Втім, через недостатньо ретельне попереднє вивчення ринку, BYD зіштовхнулася з низкою викликів, які наразі намагається подолати.

Load more