Українська правда

Великі компанії бояться використовувати ШІ в розробці ігор через обурення геймерів

Великі компанії бояться використовувати ШІ в розробці ігор через обурення геймерів
0

EA, Take-Two та CD Projekt RED заявили про потенційні ризики використання генеративного штучного інтелекту у розробці ігор. Компанії занепокоєні як юридичними наслідками, так і репутаційними втратами, пише Forbes.

У своїх звітах Take-Two вказує, що застосування ШІ "становить соціальні та етичні загрози, які можуть спричинити юридичну й репутаційну шкоду". Подібну позицію займає й EA, наголошуючи, що використання ШІ може підірвати довіру гравців до бренду. CDPR ще раніше попереджала про ризики порушення авторських прав при використанні контенту, створеного на базі матеріалів без відповідного захисту інтелектуальної власності.

Побоювання посилює те, що правовий статус генеративного ШІ залишається невизначеним. Моделі тренуються на захищеному авторським правом контенті, що вже стало підґрунтям для судових позовів з боку медіа, музикантів та акторів. За умови негативних судових рішень, видавцям доведеться переглядати значні частини своїх ігор або ризикувати отримати судовий позов.

Гравці різко критикують використання ШІ для створення візуалу та голосів у іграх. Через це ігри часто закликають бойкотувати, а така реакція вже впливає на фінансові показники компаній. Розробникам доводиться враховувати думку геймерів при плануванні майбутніх проєктів.

Навіть легально ліцензовані приклади — як-от ШІ-озвучування Дарта Вейдера з голосом покійного Джеймса Ерла Джонса у Fortnite — викликають дискусії про наслідки для акторів озвучування, які вже страйкують через загрозу ШІ-замін.

Поділитися:
Посилання скопійовано
Реклама:
Реклама: