Apple планує найняти 20 тисяч працівників в Америці та інвестувати у сервери для штучного інтелекту, аби уникнути мит запроваджених Дональдом Трампом на продукти з Китаю. Про це повідомляє Bloomberg.
Протягом наступних чотирьох років компанія планує інвестувати $500 мільярдів у розвиток внутрішнього ринку. Кошти підуть на створення нового заводу з виробництва серверів у Х’юстоні, запуск академії постачальників у Мічигані та розширення співпраці з наявними постачальниками в США. Це оголошення з’явилося лише через кілька днів після зустрічі Тіма Кука з Дональдом Трампом в Овальному кабінеті.
$500 мільярдів та 20 тисяч нових працівників стали найбільшим зобов’язанням Apple в США, хоча за останні п’ять років компанія вже найняла 20 тисяч дослідників і розробників. Крім того, кілька років тому, у 2021 році, Apple оголосила про інвестиції в $430 мільярдів на місцевому рівні протягом п’яти років.
"Ми налаштовані на майбутнє американських інновацій та пишаємося тим, що спираємося на наші давні інвестиції у США, виділивши $500 мільярдів на майбутнє нашої країни. Ми продовжуватимемо працювати з людьми та компаніями по всій країні, щоб допомогти у написанні нової глави в історії американських інновацій", – заявив гендиректор Apple Тім Кук.
Компанія заявила, що пізніше цього року разом з Foxconn розпочне виготовляти сервери у Х'юстоні, на яких працюватиме хмарна частина Apple Intelligence, відома як Private Cloude Compute. Ці сервери використовують чипи серії M, які поки що продовжать виготовляти на Тайвані.
Компанія також планує розширити свої центри обробки даних в Аризоні, Орегоні, Айові, Неваді та Північній Кароліні. Крім того, повідомляється, що на фабриці TSMC в Аризоні вже розпочалося масове виробництво чипів, які можуть використовуватися в годинниках та планшетах компанії.
Щодо планів найму ще 20 тисяч працівників, компанія повідомляє, що більшість з них будуть спеціалістами в галузі досліджень та розробок, інженерії чипів та штучного інтелекту. Крім того, Apple відкриє академію з виробництва в Детройті, де допомагатиме малим компаніям у виробництві продуктів, подібно до вже наявної академії, яка сприяє розробці додатків.