Штучний інтелект поступово заміщає людей на початкових посадах у сферах ІТ, права та роздрібної торгівлі — саме тих, що зазвичай були першою сходинкою для молодих фахівців. За даними аналітиків LinkedIn, молоді спеціалісти на ринку праці постають перед труднощами, більше ніж інші працівники: рівень безробіття серед випускників зріс на 30% із 2022 року. Про це пише The New York Times.
Представники покоління Z мають найменше оптимізму щодо своїх кар’єрних перспектив. Водночас 63% керівників з LinkedIn переконані, що з часом штучний інтелект повністю перебере на себе виконання рутинних завдань, які нині виконують молодші співробітники.
Зміни найбільше торкнуться офісних професій із вищою освітою. Хоча повна заміна цих посад наразі не відбувається. Крім того, зникнення початкових позицій поглибить нерівність на ринку праці та може викликати соціальні наслідки, як це було під час втрати робочих місць у промисловості в 1980-х роках.
Щоб розв'язати цю проблему, аналітики вважають, що слід по-новому подивитися на початкові посади, оновити навчальні програми відповідно до сучасних вимог роботодавців і доручати молодим працівникам завдання, які виходять за межі рутинної роботи та сприяють розвитку навичок. Деякі компанії вже почали залучати молодь до складніших проєктів, які раніше виконували більш досвідчені колеги — це не лише підвищує ефективність, а й пришвидшує професійне зростання співробітників.
За даними опитування LinkedIn, покоління Z відкрите до нових можливостей: 40% молодих фахівців готові змінити роботу і навіть отримувати меншу зарплату, якщо це дасть їм кращі шанси для розвитку кар’єри.
Як кажуть аналітики, початкові посади — це основа для роботи багатьох людей. Якщо їх покращити й зробити сучасними, це допоможе молодим людям краще підготуватися до роботи та побудувати успішну кар’єру. Але якщо не змінювати ринок праці й не оновлювати такі посади, ми можемо втратити ціле покоління фахівців.