Згідно з новим дослідженням національного рівня, результати якого оприлюднені на сайті асоціації виробників ПЗ та відеоігор США (ESA – Entertainment Software Association), відеоігри допомагають ветеранам керувати стресом, будувати зв'язки та покращувати своє самопочуття – як під час, так і після військової служби.
Згідно з дослідженнями: відеоігри дають військовим ветеранам здоровий спосіб позбутися стресу та тривожності (86% опитаних); впоратися з важкими періодами в житті (86%); позитивно вплинули на життя ветеранів після військової служби (77%); це цінний засіб зв'язку з іншими людьми (77%); спосіб підтримувати зв'язки з друзями навіть під час служби (76%); відеоігри позитивно впливають на психічний та емоційний стан (74%).
Під час виконання службових обов'язків відеоігри надавали військовим можливість розслабитися, підтримувати зв'язок з рідними, а також вони підвищували моральний дух і товариськість підрозділів. Під час служби військові грають в офлайн та онлайн ігри з товаришами по службі, а також з партнерами, родичами та своїми дітьми в онлайн.
Найпопулярніші жанри – шутери, RPG/MMRPG/MOBA та спортивні ігри. Основні платформи – консолі, ПК/ноутбуки, смартфони.
Середній геймер-ветеран – це 37-річний чоловік з вищою освітою, який працює повний робочий день, одружений і має дітей. Він прослужив в середньому шість років. 90% учасників опитування – рядові та сержанти, 50% брали участь у бойових діях. 63% чоловіки, 36% жінки.
Багато українських військових та ветеранів теж достатньо молоді люди, тож вони теж грають, у тому числі й під час служби, і навіть на фронті під час затишшя у бойових діях. Скоріше за все аналогічне опитування по Україні дасть дуже схожі результати, як у використанні відеоігор для релаксації, так і щодо демографічних результатів.