Одна з зірок сузір’я T Coronae Borealis також відома як Північна Корона на відстані 3000 світлових років від Землі готова до вибуху нової. Цей вибух можна буде побачити з Землі, пише New York Post.
Ця зоря вибухає приблизно кожні 80 років і протягом тижня видно на нічному небі як нову яскраву зірку. Її світло з Землі буде подібне за яскравістю до Полярної зірки.
"Ми очікуємо, що [T Coronae Borealis] вибухне будь-якої ночі, будь-якого місяця", — розповів астроном Луїзіансьокго державного университету та фахівець із "Палаючої зірки" Бредлі Шефер
T Coronae Borealis складається з двох небесних тіл: залишку мертвої зірки розміром із Землю, так званого "білого карлика", та "стародавнього червоного гіганта, який повільно позбавляється водню під невпинним гравітаційним тяжінням свого голодного сусіда", згідно з даними NASA.
Водень від червоного гіганта поступово оточує його зоряного партнера, збільшуючи тиск і температуру, немов повітря, що накачується в кульку — і коли ця кулька "лопне", станеться термоядерний вибух, який буде видно з усієї галактики.
"Це подія, яка буває раз у житті, і яка надихне багатьох стати астрономами", — сказала астрономка NASA доктор Ребека Хунселл". – "Неймовірно захопливо мати місце у першому ряду для такого видовища".
Якщо не проґавите момент, ось як можна побачити вибух самостійно. Спочатку знайдіть на нічному небі сузір’я Північної Корони — воно має форму дуги й розташоване на захід від сузір’я Геркулеса. Далі уявно проведіть прямі лінії від двох яскравих зірок — Арктура та Веги — у бік Геркулеса. У точці їхнього перетину і з’явиться нова.