10 цікавих способів використовувати LiDAR на вашому iPhone та iPad
LiDAR — це технологія обробки інформації про віддалені об’єкти за допомогою оптичних систем. У смартфонах його наявність — це поки що, скоріше, привілей, який на сьогодні доступний для власників найновіших моделей iPhone та iPad.
Загалом технологія LiDAR корисна у промислових сферах чи картографії, але як вона може згодитися пересічному користувачу смартфонів? Більшість власників техніки Apple (які взагалі знають про існування сканера LiDAR у їхніх гаджетах) «юзають» хіба що лінійку/рулетку, а про більшість його можливостей навіть не здогадуються. Тож, що таке сканер LiDAR, де розташований і як ним користуватися?
Що таке сканер LiDAR
Якщо пояснити простими словами, то технологія LiDAR використовує лазер для вимірювання відстані до об’єктів навколо нас. Для цього вона надсилає короткі імпульси світла та вимірює час, за який вони повертаються назад.
Абревіатура розшифровується як Light Detection and Ranging і в перекладі з англійської означає «Виявлення світла та визначення відстані». На ґаджетах останніх поколінь цей інструмент має вигляд спеціального вбудованого датчика. Він надає кілька ключових переваг:
- допомагає камері робити чіткіші фотографії, особливо в темряві;
- використовує доповнену реальність, щоб поєднати реальний і віртуальний світи;
- здійснює 3D-сканування та створення тривимірних моделей довколишнього середовища.
Вперше LiDAR-сканер у техніці Apple був представлений у березні 2020 року. Тоді компанія анонсувала вихід iPad Pro — свого першого пристрою із цим датчиком.
В яких пристроях є сканер LiDAR
На сьогодні LiDAR-сканер доступний у моделях iPhone Pro та iPad Pro. Датчик, розташований між задніми камерами, може виявляти об'єкти на відстані до 5 метрів.
Вбудований у моделях:
- iPhone 12 Pro та 12 Pro Max;
- iPhone 13 Pro та 13 Pro Max;
- iPhone 14 Pro та 14 Pro Max;
- iPhone 15 Pro та Pro Max;
- iPad Pro 11”;
- iPad Pro 13”;
- iPad Air.
Як використовувати LiDAR на iPhone та iPad
Технологія LiDAR суттєво розширює можливості смартфона, хоча про це мало хто знає. Зокрема, з її допомогою можна «прокачати» свою креативну діяльність або внести додаткову зручність у повсякденне життя. Тож пропонуємо взяти на замітку 10 цікавих способів використання LiDAR на iPhone та iPad.
1. Знімання у темряві. При недостатньому освітленні зробити чітку фотографію на iPhone може бути складно. У такому разі LiDAR-сканер визначить відстань до об'єкта та увімкне автофокус на камері в шість разів швидше, аніж смартфон без цього інструмента. Принаймні так стверджують в Apple. Щось особливе робити не потрібно, просто навести камеру на об’єкт і датчик автоматично спрацює, якщо це необхідно.
2. Вимірювання відстаней. За відсутності лінійки або рулетки LiDAR допоможе виміряти фізичну відстань між двома точками. Для цього треба завантажити безоплатний додаток Measure від Apple, що входить до складу iOS та iPadOS і завантажується з App Store. Він відобразить розміри об'єкта і скаже, чи є поверхня прямою.
3. «Приміряйте» меблі у свій інтер’єр. За допомогою додатка IKEA можна оцінити, чи «впишеться» у вашу квартиру стіл, стілець, крісло, диван чи інші меблі, що впали в око на сайті. Для цього треба обрати предмет, що зацікавив, і натиснути кнопку «Переглянути в кімнаті». Далі можна переміщати його кімнатою і, коли знайдете ідеальне місце, сфотографуйте. Інші додатки для віртуального перегляду меблів у вашій квартирі: Wayfair, Housecraft та Bob's Discount Furniture.
4. Заміри кімнати. Функція буде корисною, наприклад, під час ремонту. Для цього завантажте один із додатків, наприклад Canvas: LiDAR 3D Measurements. Зареєструйтеся, створіть новий домашній проєкт і почніть сканування. Щоб повністю охопити кімнату, треба поступово переміщати телефон. Закінчивши сканування, торкніться галочки, і ви зможете переглянути проскановану область, а також зберегти або поділитися самим скануванням.
5. Навчання. LiDAR може використовуватися в навчальних програмах, зокрема в тих, що повʼязані з творчістю. Наприклад застосунок Sketchar: AR Drawing App має асистента доповненої реальності, що працює на основі LiDAR та підказує, як малювати.
6. Озвучення опису довколишнього світу. Додаток Seeing AI на основі штучного інтелекту, розроблений для людей зі слабким зором, здатний аналізувати та описувати людей і об'єкти поблизу. Обравши одну з іконок, запропонованих програмою, ви зможете прослухати інформацію про предмет, розташований у полі зору застосунку. Також він попереджає про перешкоди на шляху, як-то люди, меблі та інші об’єкти.
7. Створення 3D-моделі. Scaniverse – 3D Scanner є ефективним інструментом для створення 3D-зображення об'єкта в реальному світі. Програма дає можливість обрати його розмір і розмістити у бажаному місці. Далі його можна обробити, перемістити, відредагувати й поділитися з друзями. Також варто спробувати інші програми для 3D AR-сканерів: 3D Scanner App, Polycam — LiDAR&3D Scanner і ARama.
8. Навігація навіть без GPS. Завдяки 3D-картам LiDAR-сканер може точно визначати місце перебування і використовуватися як провідник, наприклад, у торгових центрах або аеропортах. Це може бути корисно для людей, які погано орієнтуються в незнайомому місці. Мобільні додатки для навігації з LiDAR: Apple Maps, Indoorway, Arcbiz, Canvas.
9. Додатки для розумного дому. LiDAR-сканер може інтегруватися з додатками для дому та дозволяє покращити автоматизацію й управління розумними пристроями. Як LiDAR допомагає у керуванні розумним домом:
- Сканування та мапування. Датчик сканує ваше житло і створює 3D-карту з розташуванням меблів, пристроїв та інших об'єктів. Вона потрібна для кращого розуміння вашого простору та точнішої взаємодії з розумними пристроями.
- Точне керування. Завдяки 3D-карті можна давати застосункам команди на кшталт «вимкнути світло біля дивана» або «відкрити жалюзі на вікні над столом», не вказуючи точні назви пристроїв чи номерів кімнат.
- Автоматизація на основі розташування. LiDAR може автоматично активувати або деактивувати сценарії розумного дому залежно від вашого місцеперебування в будинку.
- Розширені можливості. Наприклад, розробка інноваційних функцій розумного дому, таких як віртуальні помічники.
Приклади додатків розумного дому з інтеграцією LiDAR: Apple Home, IKEA Home Smart та інші.
10. Ігри з доповненою реальністю. Для iPhone та iPad доступно багато таких, наприклад:
- Angry Birds AR: Isle of Pigs дозволяючи накласти віртуальний острів свиней на реальний світ і прицільно стріляти з рогатки, щоб зруйнувати їхні будівлі.
- AR Robot — віртуальні роботи б'ються на смерть у вашому домі. Гравець має обрати кімнату та свого механічного чемпіона, після чого почати гру. Елемент доповненої реальності полягає в тому, що роботи прориваються крізь стіну, а ви намагаєтесь їх зупинити, перш ніж вони викрадуть ваш магічний кристал влади.
LiDAR — це не лише про покращення фото. Він має безліч корисних функцій, які можуть допомогти як у роботі, так і в повсякденному житті. Ба більше, з розвитком технологій цей спектр тільки розширюватиметься, тому варто тримати руку на пульсі світу технологічних новинок.