Перший погляд на Samsung Galaxy S25 Edge: найтонший смартфон Galaxy
Цього року Samsung вирішила розширити свою лінійку флагманів і додала четверту модель Samsung Galaxy S25 Edge, особливістю якої є мінімальна товщина корпусу. Хоча заради цього довелось вдатись до деяких компромісів. Смартфон незабаром з’явиться у продажу і на "Межі" вийде повноцінний огляд. А поки коротко поділимось першими враженнями від смартфона.
Дизайн
Як вже згадано вище, основною особливістю конструкції Samsung Galaxy S25 Edge стала мінімальна товщина, яка складає всього 5,8 мм. Samsung стверджує що це найтонший смартфон у лінійці Galaxy. І причин не вірити немає компанії немає.
Смартфон дійсно дуже тонкий, завдяки чому іноді здається, що він може дуже легко зламатись. Хоча, зважаючи на матеріали, цього не має відбутись. Корпус тонший за звичайний олівець чи ручку.
Що стосується матеріалів, то тут все чудово: спереду Gorilla Glass Ceramic 2, ззаду Gorilla Glass Victus 2, а рамка зроблена з титану. Загальні риси дизайну близькі до решти представників лінійки Galaxy S25, але є і відмінності. Спереду все типово: плоский екран з дуже тонкими рамками, фронтальна камера у невеликому круглому отворі та підекранний сканер відбитків пальців.
Ззаду ж можна побачити, що замість окремих об’єктивів тильної системи камер, Samsung Galaxy S25 Edge отримав загальний блок овальної форми, на якому розміщена подвійна камера та спалах. Видається, що телефото модуль не вдалось вмістити у такий тонкий корпус.
Не дивлячись на мінімальну товщину, лінійні розміри смартфона вийшли доволі великі завдяки великій діагоналі дисплея. Зовні Samsung Galaxy S25 Edge дійсно виглядає і відчувається дуже приємно, але наскільки він витривалий говорити поки зарано.
Смартфон доступний у світлому і темному сірому, а також блакитному кольорах. Є захист від бруду та води за стандартом IP68.
Дисплей
В Samsung Galaxy S25 Edge встановлено великий 6,7-дюймовий LTPO Dynamic AMOLED 2X Display з роздільною здатністю 3120х1440 точок, піксельною щільністю 513 PPI та частотою оновлення від 1 до 120 Гц. Для подовження тривалості автономної роботи є режими з нижчою роздільною здатністю. Картинку можна підлаштовувати та обрати між натуральною та насиченою, а також відрегулювати колірну температуру вручну. Окрім цього, є режим, у якому колірний тон дисплея автоматично адаптується під зовнішнє освітлення.
Екран дуже якісний і яскравий. Він не тьмяніє під яскравим сонцем, має дуже насичену картинку та максимальні кути огляду. Апаратні вимірювання будемо робити під час повноцінного огляду.
Продуктивність та інтерфейс
Як і решта моделей флагманської лінійки, Samsung Galaxy S25 Edge оснащено топовим на сьогодні 3-нанометровим процесором Qualcomm Snapdragon 8 Elite з максимальною частотою 4.47 ГГц та графічним прискорювачем Adreno 830. Оперативної пам’яті 12 ГБ LPDDR5X, вбудованої — 256 чи 512 ГБ UFS 4.0. Комунікаційні можливості включають Wi-Fi 7, Bluetooth 5.4, UWB та NFC та підтримку глобальних систем позиціювання GPS, GLONASS, BDS, GALILEO та QZSS. Тож маємо сучасний флагман з топовою продуктивністю. Але мінімальна товщина корпусу не дозволила організувати ефективну систему охолодження і смартфон відчутно гріється, а процесор починає тротлити.
Програмне забезпечення представлено вже знайомою за минулими моделями оболонкою OneUI 7 з ШІ-асистентом Galaxy AI на базі ОС Android 15. Samsung тісно співпрацює з Google, тому оболонка має глибоку інтеграцію Google Gemini, а ШІ-функції доступні нативно у купі застосунків.
Камери
Смартфон Samsung Galaxy S25 Edge отримав тильну камеру, що включає всього два модулі: основний та надширококутний. Телефото модуль відсутній. Тож зум реалізований у вигляді кропу з основної камери. Але є і позитивний момент: на відміну від молодших Galaxy S25 та S25+, надширококутна камера має автофокус.
Набір камер виглядає так:
- 200-мегапіксельна ширококутна камера з матрицею 1/1.3 дюйма, фокусною відстанню 24 мм, діафрагмою f/1.7, фазовим автофокусом та оптичною стабілізацією;
- 12-мегапіксельна надширококутна камера з матрицею 1/2,55 дюйма, фокусною відстанню 13 мм, діафрагмою f/2.2 та фазовим автофокусом;
- 12-мегапіксельна фронтальна камера з матрицею 1/3,2 дюйма, фокусною відстанню 26 мм, діафрагмою f/2.2 та фазовим автофокусом.
Наскільки якісні світлини виходять на смартфон — розберемось під час повного огляду.
Автономність
Ще один компроміс, на який довелось піти інженерам Samsung — це акумулятор. Він має ємність 3900 мА•год, що є найменшим показником у лінійці. Для порівняння, 6,2-дюймовий Galaxy S25 має акумулятор 4000 мА•год. Тож цілком очікувано, що час автономної роботи є доволі слабким місцем Samsung Galaxy S25 Edge і заряджати його доведеться часто. Підтримується дротове заряджання потужністю 25 Вт та бездротове 15 Вт.
Висновки
Розширення лінійки флагманських смартфонів — це добре і Samsung Galaxy S25 Edge вийшов цікавим. Але перспективи щодо популярності будуть залежати й від ціни, і від того, наскільки критичними будуть для користувачів компроміси, на які довелось піти Samsung для досягнення такої товщини корпусу. А поки чекаємо на початок продажів в Україні.
Редакція висловлює подяку магазину Pixophone за люб'язно наданий смартфон Samsung Galaxy S25 Edge