Уявіть собі світ, в якому ваші цифрові дані завжди під рукою, працювати можна з будь-якого пристрою і в будь-якому місці, а можливості для навчання та розвитку — безмежні. Хмарні технології відкриють цей світ кожному, хто їх опанує.
Підкоріть «хмари» — і відчините для себе двері в майже будь-яку сферу: від розробки вебдодатків до аналізу даних та штучного інтелекту. Ба більше, зможете ефективніше планувати свій час, створювати власні сайти та додатки без значних інвестицій.
Cloud-сервіси також мають кілька важливих ознак, які сприяють сталому розвитку бізнесу:
- Економія ресурсів. Наприклад, невеликий стартап може почати свою діяльність з мінімальними інвестиціями, орендуючи лише необхідну кількість обчислювальних потужностей.
- Масштабованість. Під час сезонних піків навантаження, онлайн-магазин може швидко збільшити обчислювальні ресурси для обробки більшої кількості замовлень, а в періоди спаду — зменшити їх. Це дозволяє оптимізувати витрати.
- Гнучкість і доступність. Бухгалтер, наприклад, може працювати над звітом, перебуваючи вдома, а продавець — оновити інформацію про клієнта під час зустрічі з ним.
- Безпека. Хмарні провайдери забезпечують багатофакторну аутентифікацію, шифрування даних, регулярне резервне копіювання — все це допомагає захистити дані компанії від несанкціонованого доступу та втрати.
Фахівці, які вже опанували ці технології завдяки навчальній програмі «Розвивайте кар’єру з Google Cloud», одностайно підтверджують важливість їх впровадження у бізнес.
Видання Mezha Media поспілкувалося з кількома її випускниками. Кожен відзначив, що після впровадження «хмар» у роботі, отримав розширення кар’єрних горизонтів, професійне зростання, кращі пропозиції роботи. «Історії успіху» фахівців читайте в матеріалі.
Як розуміння хмарних технологій впливає на кар’єру: історії учасників програми від Google
Наші співрозмовники зауважили, що їхні досягнення — це історії не про «успішний успіх» — а про ініціативу, демонстрацію власних навичок та наполегливу працю. А знання у Google Cloud стануть тільки потужним посиленням спеціалістів.
Роман Синкевич, науковий співробітник у відділі «Математичного моделювання навколишнього середовища»
«Отримані навички стали поштовхом уперед після тривалої зупинки через брак знань»
Роман працював головним програмістом, а зараз — науковий співробітник у відділі “Математичного моделювання навколишнього середовища”.
Раніше у своїй роботі стикався з обмеженнями потужності звичайних комп’ютерів, а розробка та тестування у комерційних хмарах були надто дорогими. Через брак знань був вимушений зупинити свій проєкт і зміг продовжити лише після практики на платформі Google Cloud Skill Boost, доступ до якої безкоштовний під час навчальної програми.
«Завдяки програмі я ознайомився з продуктами, які можуть бути використані для реалізації системи (Compute Engine, Cloud Functions, GKE, Cloud SQL), і суттєво підвищив рівень безпеки інфраструктури. Це дозволило мені швидко розгорнути систему в хмарі й успішно завершити проєкт, який є особливо актуальним у контексті російської агресії», — розповів фахівець.
Він відзначив цінність знань, які отримав від спікерів на воркшопах у межах програми — експерти ділилися досвідом роботи з Google Cloud у конкретних ситуаціях, які можна було власноруч повторити. Додатковою мотивацією для Романа долати труднощі, з якими стикався у процесі навчання, стали подарунки від компанії Google.
Вероніка, Java Software Engineer
«Дедалі більше вакансій вимагають як знань програмування, так і вміння розгортати додатки в хмарі»
Вероніка працює Java Software Engineer і пройшла навчання від Google з метою розвиватися у сфері хмарних технологій. Вважає, що у найближчому майбутньому відповідні знання стануть обов’язковою вимогою для багатьох посад.
Опанувала роботу з текстовими редакторами (nano, vim), консоллю, віддаленим доступом, попрактикувалася з Python і ML, а також навчилася створювати бакети та віртуальні машини й багато іншого.
«Я брала участь у найпершій програмі “Розвивайте кар’єру з Google Cloud”. Це було новим, незрозумілим і дивним, але призи мотивували рухатися вперед», — зізналася фахівчиня.
Особисто їй навчання від Google дало впевненість у роботі з хмарою: «Складний інтерфейс став подібним до папки на робочому столі вашого комп’ютера, а консоль — найкращим засобом швидко отримати бейджик (значок навички)».
«Додам, що зараз усі з нетерпінням чекають нової вересневої програми. Тому не бійтеся пробувати, найважчим є перший крок!» — зазначила Вероніка.
Ярослав Давидчук, перейшов на роботу в техсекторі після навчання
«Завдяки такому інтенсивному навчанню на співбесідах я почувався дуже впевнено»
Ярослав майже 15 років працював у сфері навчання персоналу, хоча завжди цікавився технологіями, навіть самостійно почав вивчати javascript та node.js. Потім зареєструвався на перший потік «Розвивай кар’єру з Google Cloud», вже другий пройшов більш поглиблено.
«Ну і фактично через декілька місяців після закінчення програми я отримав перший офер. Завдяки такому інтенсивному навчанню, на співбесідах я почувався дуже впевнено. Тому можу сказати, що однозначно програма мені допомогла», — зазначив Ярослав.
«Ба більше, навіть в контексті роботи не розробником, тобто якби я працював у попередній сфері, я знайшов багато інструментів, які можна було реалізовувати раніше, але не знав, що так можна», — зазначив фахівець.
Він додав, що вже записався на наступний потік навчання і рекомендує програму для тих, хто, як він сам, вирішив змінити професію. Водночас фахівець попередив, що комусь доведеться зняти рожеві окуляри з приводу того, що «увійти в айті легко», — попередив Ярослав.
Ігор Бойко, FullStack девелопер
«Знання, отримані у цій програмі, дозволили мені отримати кращу пропозицію роботи»
Ігор розповів, що працює FullStack-розробником вже 14 років. Проєкти включають eCommerce, CRM i ERP системи. Більшість із них — високонавантажені й обслуговують тисячі користувачів щодня.
Хмарні сервіси Google команда Ігоря використовувала досить давно, але обмежувалася Google Storage, Google Kubernetes Engine та Cloud functions.
«Після завершення навчальної програми ми впровадили використання Speech-to-Text AI, Document AI та зараз в процесі інтеграції Locker Studio для команди аналітиків. Можу сказати, що отримані знання дозволили мені отримати кращу пропозицію роботи», — розповів Ігор.
Він переконаний, що наявність кейсів роботи з «хмарами» позначається на заробітку фахівця.
«Безсумнівно, вивчення та впровадження хмарних технологій приносить значно вищі стандарти доступності та якості продуктів власникам проєктів та, відповідно, стає чудовим бустом для кожного розробника», — наголосив Ігор.
Олена Гаврилова, перекладачка
«Сучасні технології — це не дуже складно, коли є опрацьована навчальна програма»
Олена — перекладачка, яка цікавиться хмарними технологіями й змогла поглибити знання у цій сфері завдяки курсу від Google.
«Cучасні технології — це не дуже складно, коли є опрацьована навчальна програма», — поділилася фахівчиня.
Вона пояснила, що хмарні технології в перекладацькій професії полегшують рутинну частину роботи, хоча все одно вимагають втручання людини.
Дмитро Кутецький, DevOps Engineer в Pexapark
«Більшість нинішніх розробок вже орієнтується на хмари та хмарні технології як місце “життя системи”»
Дмитро раніше був розробником програмного забезпечення, але останні 5 років працює DevOps Engineer. Він щодня має справу з Google Cloud, тому навчання дозволило йому вирости у професійному плані.
«Більше навичок призводить до того, що робочі задачі вирішуються швидше, кваліфікованіше та ефективніше. Це призводить до зростання продуктивності, і як результат, – до зростання зарплатні. Загалом, більша частина систем, які починають розроблятися, вже орієнтується на хмари як місце “життя системи”», — розповів Кутецький.
Фахівець наголосив, що знання про Cloude technologies забезпечили для нього низку професійних досягнень. Зокрема, застосування набутих навичок:
- Зменшити затрати на інфраструктуру компанії в Google Cloud на ~30%.
- Спроєктувати нову інфраструктуру та почати процес міграції.
- Підвищити рівень безпеки інфраструктури продуктів в Google Cloud.
Арсен Шлянін, менеджер в IT компанії
«Знання хмарних технологій апріорі позначається на доходах»
Арсен працює менеджером в IT-компанії. Проєкти, програми, процеси та операційна діяльність — все це його зона відповідальності.
Розповідає, що навчальна програма давалася досить легко, хоча визнає, що це суб’єктивно, адже особисто він уже мав бекграунд роботи з технологіями.
«Мотивацію допомагали утримувати практичні лабораторки. Плюс — є вибір, яким треком рухатися — чи це DevOps трек, Architect, Database Specialist чи BI (корисно для менеджерів та аналітиків). Також ігрова частина програми — що ти можеш отримати призи, навіть як контекст — додає відчуття змагання, якусь спортивну рису (дякую Google, худі — топ, а ще — чашка і пляшка для води)», — поділився враженнями Арсен.
«Додатково, особисто мене мотивувала можливість отримати безплатний ваучер на сертифікацію — я таки отримав його, і склав іспит. Зараз готуюсь вже до третьої сертифікації від Google», — зазначив Шлянін.
Після навчання його робочі задачі змінилися на цікавіші — наразі працює над автоматизацією перекладу для команди волонтерів українського підрозділу IIBA.org.
«Ми займаємось локалізацією порталу, щоб якомога більше українців мали можливість долучитися до кращих практик та стандартів бізнес аналізу. Стек технологій: Python (Flask), React.js, GCP services: App Engine / Cloud Run, Google Sheets, Looker», — поділився Арсен.
«Знання хмарних технологій не просто позначається на доходах (це, я вважаю — апріорі), але може бути причиною наявності цих самих доходів, якщо знайти роботу на роль Cloud Engineer. Я не раз зустрічав вакансії, де необхідне знання саме Google Cloud Platform, тобто, компанія шукає спеціаліста виключно для роботи з GCP», — розповів фахівець.
Тарас Іваненко, операційний аналітик у дистрибуційній компанії
«Не тільки освоїв основи хмарних технологій, але й дізнався про неймовірні можливості штучного інтелекту»
Тарас працює операційним аналітиком вже понад десять років. У 2023 році пройшов «Розвивайте карʼєру із Google Cloud».
«Завдяки цій програмі я не тільки освоїв основи хмарних технологій, але й дізнався про неймовірні можливості штучного інтелекту», — розповів Іваненко.
Він поділився, що завдяки новим знанням інакше подивився на свої кар’єрні можливості.
«Хмарні технології дозволяють мені працювати з великими обсягами даних, будувати прогнози, автоматизувати рутинні завдання й ухвалювати більш обґрунтовані рішення. А ще в мене з’явилась ідея, як об’єднати мої знання з RPA (Uipath з Google Cloud) для повної автоматизацій аналітики, над цим ще працюю», — поділився Тарас.
Як почати вивчати хмарні технології
Щоб прокачати себе як фахівця та підвищити цінність своїх послуг на ринку праці, треба просто зареєструватися на навчання за програмою «Розвивайте карʼєру із Google Cloud». Доступ до платформи — безплатний протягом 6 тижнів, тож учасники нічим не ризикують і нічого не втрачають, лише отримують безліч можливостей.
Їх чекають воркшопи зі створення проєктів з AI та нагороди за здобуті бейджі навичок, які чудово доповнять резюме. Найближчий потік стартує вже у вересні 2024 року.
Ми запитали у фахівців, які вже пройшли навчання та встигли з головою зануритися в роботу з «хмарами», для кого може бути цінною програма, на їхню суб’єктивну думку.
Ігор Бойко уточнив, що вважає це навчання корисним одразу для кількох груп фахівців:
- молодим спеціалістам, яким треба набратися знань і розширити власний стек технологій;
- розробникам CRM / ERP систем — програма покаже, куди можуть рухатися їхні продукти та наскільки просто впровадити унікальні можливості AI у власні продукти.
Дмитро Кутецький також додав, що рекомендував би зазначену програму декільком категоріям людей:
- тим, хто переходить на Google Cloud з інших хмар або з дотичних технологій;
- тим, хто працює досить близько за професією, але не безпосередньо з хмарами, наприклад, розробникам програмного забезпечення або фахівцям з безпеки;
- тим, хто хоче змінити професію та перейти в IT — програма допоможе здобути деякі необхідні навички для старту в професії.
Арсен Шлянін переконаний, що в програмі від Google є шляхи розвитку майже для всіх спеціалістів: не тільки суто технічних, як-то інженери, але й, наприклад, — для бізнес-аналітиків, менеджерів усіх ланок, а також освітян, які працюють з Google Classroom.
Тарас Іваненко також порадив би програму від Google людям, які працюють в аналітиці, маркетингу, фінансах та інших сферах, де важливо вміти працювати з даними.
Тож, якщо ви — фахівець у сфері IT або дотичних і бажаєте спростити свою роботу з обробкою великих обсягів даних, не втрачайте нагоди розширити свої кар’єрні горизонти та знання. Реєструйтеся на навчання, щоб першими дізнатися про старт потоку.
Завантаження коментарів …