TCL звинуватили у продажу телевізорів з квантовими точками без квантових точок
Компанію TCL звинуватили в тому, що її телевізори з квантовими точками (QD) можуть не відповідати заявленим характеристикам, повідомляє Ars Technica. Хоча деякі експерти припускають можливість шахрайства, експерти та галузеві аналітики висловлюють сумнів у ймовірності такої дії з боку компанії масштабу TCL.
Звинувачення виникли через після тестування швейцарською компанією SGS та англійською Intertek з сертифікації, яке замовила Hansol Chemical зі штаб-квартирою в Сеулі. Воно мало визначити, чи використовує TCL справжні квантові точки у своїх дисплеях.
Були протестовані моделі TCL C755, C655, C655 Pro, та ще один не названий QLED-телевізор. Результати SGS та Intertek незалежно показали, що індій та кадмій, які є основними складниками для створення дисплеїв на основі квантових точок, не були виявлені в трьох моделях телевізорів TCL. Тестування повинно було виявити кадмій, якщо він присутній у мінімальній концентрації 0,5 мг на 1 кг, тоді як індій тестувався за мінімальним стандартом виявлення 2 мг/кг або 5 мг/кг, залежно від лабораторії, яка проводила тестування.
В TCL не погоджуються з цим твердженням і ставлять під сумнів методику та точність тестів, проведених на замовлення Hansol. Представник компанії заявив, що тести не зможуть "виявити точний вміст кадмію". Однак є підстави скептично ставитися до результатів, наданих TCL.
Можливо також, що негативні результати були пов'язані з пошкодженням плівок квантових точок, хоча таке пошкодження може помітно вплинути на зображення на екрані телевізора. На думку доктора Еріка Вірея, головного аналітика з дисплеїв компанії Yole Intelligence, контроль якості деяких плівок з квантовими точками виробництва TCL є низьким і що концентрація квантових точок не є однорідною від партії до партії або навіть в межах одного телевізора.
"Це не дуже добре говорить про власний контроль якості TCL, але не обов'язково означає, що є намір обдурити споживачів", - сказав Вірей.
Відповідаючи на запитання, який метод тестування є більш точним для визначення того, чи використовують квантові точки в телевізорах під брендом TCL, доктор Вірей зазначив, що найкращий тест полягав би не у вимірюванні їхньої точної концентрації, а в тестуванні продуктивності телевізора, щоб побачити, чи відповідає продукція заявленим специфікаціям, таким як колірна гамма та яскравість.
TCL стверджує, що її QLED- і квантові міні- LED-телевізори використовують кадмій, але не згадує про індій. Насправді виробникам не потрібні обидва елементи, щоб матриця телевізора вважалася з квантовими точками. За словами Вірея, деякі екрани на квантових точках є "чистими дисплеями на основі квантових точок", тоді як інші "є сумішшю квантових точок (індію та/або кадмію) і люмінофорів, які є зовсім іншим класом матеріалів, але використовуються для тієї ж мети — перетворення синього світла від світлодіодів у червоне і зелене світло".
Вірей пояснив, що в телевізорі, який поєднує квантові точки та люмінофор, "кількість квантових точок дійсно може бути набагато меншою (менш як 1/10)". Це не відобразилося б у тестах, проведених на замовлення Hansol, в яких мінімальний рівень виявлення кадмію становив 0,5 мг/кг.
Проте цей тип дизайну дешевший у виробництві, хоча й не набагато, але, звичайно, забезпечує нижчу продуктивність з погляду колірного охоплення, чистоти кольору та яскравості. Дуже ймовірно, що TCL використовує цей тип дизайну для своїх QLED-телевізорів початкового рівня.
Варто також зазначити, що Європейський Союз обмежує вміст кадмію в електроніці, яка продається на його території відповідно до обмежень на використання небезпечних речовин (RoHS). Згідно із законодавством ЄС, максимальна дозволена концентрація кадмію зазвичай становить 0,01% за вагою. Однак існують винятки, в тому числі один, що дозволяє вищу концентрацію (0,2 г на квадратний метр) у дисплеях. Проте більшість дисплеїв на основі квантових точок або взагалі не використовують кадмій, або використовують дуже малу його кількість. Samsung, наприклад, може похвалитися тим, що використовує лише безкадмієві квантові точки.
Цілком можливо, що TCL справді використовує квантові точки, але в невеликій кількості разом із люмінофором. Якщо це так, то якість таких панелей може бути не такою високою, як в інших моделей, але це також означає, що телевізори на квантових точках TCL не є підробними.
Наразі ситуація могла б виграти від додаткового, бажано стороннього, тестування. Детальне тестування могло б, наприклад, перевірити телевізори TCL на предмет використання люмінофора і провести аналіз їхніх компонентів.