Німеччина готує інвестиції у національну напівпровідникову промисловість. Про це повідомляє Bloomberg.
Речниця Міністерства економіки Німеччини Анніка Ейнгорн заявила, що уряд інвестує кілька мільярдів євро в розвиток “сучасних виробничих потужностей, які значно перевищують нинішній технічний рівень”. Хоча точний обсяг фінансування для виробників мікросхем не розголошено, учасники спеціального заходу зазначають, що йдеться про суму близько 2 мільярдів євро.
Міністерство економіки Німеччини планує використати ці кошти для 10-15 проєктів у різних галузях, включно з виробництвом необроблених пластин та збірки мікрочипів. Ейнгорн каже, що завдяки профінансованим проєктам Німеччина може отримати сильну та стійку екосистему мікроелектроніки.
Уряд Німеччини оголосив про плани інвестування після того, як Intel призупинила проєкт будівництва заводу для виробництва мікросхем вартістю 30 мільярдів євро. У вересні 2024 року компанія пояснила це рішення необхідністю компенсувати фінансові втрати.
Німеччина не єдина країна, яка інвестує у вітчизняну напівпровідникову галузь. Уряд різних країн намагаються налагодити виробництво мікросхем всередині країни через напружені стосунки США та Китаю стосовно Тайваню, де розташовані фабрики TSMC, найбільшого у світі виробника напівпровідників.
У США адміністрація Байдена у 2022 році запустила закон CHIPS, у межах якого виділять $39 мільярдів на розвиток напівпровідникової галузі. Intel, зокрема, отримає $7,9 мільярда у межах цієї ініціативи. В Європі також був запроваджений закон про чипи у 2023 році, який має на меті зміцнити напівпровідникову систему та подвоїти частку ринку до 20% світових виробничих потужностей до 2030 року.
Завантаження коментарів …