Українська правда

Пітер Тодд про легалізацію Bitcoin в Україні: це спосіб, щоб уряд взяв на себе зобов'язання підтримувати вільне та відкрите суспільство

Пітер Тодд про легалізацію Bitcoin в Україні: це спосіб, щоб уряд взяв на себе зобов'язання підтримувати вільне та відкрите суспільство
Пітер Тодд Bitcoin
0

Розробник Пітер Тодд, якого назвали справжнім творцем Bitcoin і який вже спростував цю інформацію, в інтерв'ю Mezha.Media розповів про Bitcoin ком'юніті в Україні. За його спостереженнями, через звичайні реалії війни воно стало меншим.

Пітер Тодд неодноразово відвідував Україну, зокрема й після початку повномасштабного вторгнення з метою підтримати місцеву криптоспільноту та поділитися власним досвідом.

"Вперше я приїхав у 2018 році на дуже велику конференцію; зовсім недавно ми намагалися зібрати 10 людей в аудиторії. Але, очевидно, це просто факт життя під час війни, коли важко запросити сторонніх спікерів, і люди зайняті іншими справами", – каже розробник.

Водночас він звертає увагу на великий ризик, який Україна має як суспільство. Це тенденція до того, що заходи воєнного часу залишаться назавжди.

"Наприклад, раніше ви могли купувати SIM-карти в Україні та просто підключати їх, без AML/KYC (перевірка клієнтів Anti-Money Laundering та Know Your Customer – ред.), і ви могли поповнювати їх без будь-яких паперів. Якщо я правильно розумію, це було обмежено через те, що російські безпілотники використовували мережу мобільного зв’язку", – додав Пітер Тодд.

На його переконання, такі речі є зрозумілими "обмеженнями приватності та свободи під час війни", коли Україна зіткнулася з екзистенційною загрозою своєму існуванню.

"… але ми не хочемо, щоб подібні речі поступово заборонялися назавжди. Вільні та відкриті суспільства кращі для всіх", – підкреслив Пітер Тодд.

Він також вважає, що легалізація та розширення використання Bitcoin може стати одним зі способів, яким український уряд може взяти на себе зобов'язання підтримувати вільне та відкрите суспільство. З економічного погляду Bitcoin також сприяє розвитку хорошої фінансової дисципліни.

"Ми всі знаємо, що уряди мають тенденцію витрачати занадто багато через те, що вони, по суті, можуть друкувати гроші. Відмовитися від цього, взяти на себе зобов’язання витрачати надійні гроші – це просто хороша дисципліна", – сказав він.

За його словами, багато країн вже роблять це, приймаючи фіатні валюти інших, набагато більших країн. Як один із багатьох прикладів Пітер Тодд навів Чорногорію, яка використовує євро, та Сальвадор, де до прийняття Bitcoin перейшли на долар США.

"Для обох цих країн це був перехід на надійні, на їхню думку, гроші", – резюмував Пітер Тодд.

Поділитися:
Посилання скопійовано
Реклама:
Реклама: