Творець операційної системи Linux Лінус Торвальдс анонсував ядро Linux 6.12-rc2 та окрему увагу приділив тому, як правильно писати коміти на GitHub про внесення змін до ядра. Про це пише The Register.
Його не влаштовує, що багато хто з програмістів вживає пасивний стан в англійській мові при описуванні змін в оновленнях. Розробник намагається бути послідовним в описах нових функцій та всюди використовує активну форму слів.
”Я намагаюсь, щоб мої "мердж коміти" були дещо "зв'язними" і тому я часто редагую "пул реквести", щоб вони були більш стандартизовані. Це не так вже й складно. Часто мова йде буквально про пробіли, щоб у нас не було п'ятнадцяти різних моделей відступів і синтаксису маркерів. Зазвичай я роблю це під час читання тексту, тож це не додає мені зайвої роботи.””Але що дійсно додає роботи, так це те, що дехто використовує пасивний стан, і тоді я намагаюся переписати речення” — пише Торвальдс.
Використання пасивних конструкцій при побудові речень притаманне текстам в наукових роботах та технічній документації. І такий текст дійсно може виглядати дещо складним та заплутаним.
”Я був би радий, якби люди не писали свої описи так: ”У цьому "пул реквесті" було виправлено обробку помилок драйвера Xyzzy, щоб уникнути вилучення вказівника NULL.Замість цього пишіть так: «Цей "пул реквест" виправляє перевизначення вказівника на NULL у ...”.
”Я розумію, що це не дуже важливо. Але я спробував переписати кілька таких випадків минулого тижня, і я вважаю, що проста і зрозуміла мова є кращою”.
Хоч може і здатись, що Торвальдс занадто прискіпливий до деталей, це насправді ще дуже м'яке зауваження від нього. У 2016 році він закликав "розумово відсталих розробників з лайном замість мізків" припинити вживати наркотики та використовувати зірочки (символ "*") нормально.
Здається, що Лінус Торвальдс з роками стає кращою версією самого себе.