Двоє студентів Гарварду Анфу Нгуєн та Кейн Ардайфіо створили розумні окуляри Ray-Ban із технологією автоматизованого розпізнавання обличчя. Крім того, окуляри використовують цю інформацію, щоб відстежити інші деталі про незнайомця, включаючи його адресу, номер телефону, інші фотографії та членів сім’ї. За словами студентів, вони зробили це, щоб підвищити обізнаність про можливості сучасних технологій і вони не планують оприлюднювати свій софт. Про це пише 404 Media.

Студенти називають свій проєкт I-XRAY. Вони використали смартокуляри Ray Ban від Meta, які вільно продаються, та загальнодоступний сервіс розпізнавання облич Pimeyes.

Pimeyes – це відкритий сервіс для розпізнавання обличчя. Після завантаження фотографії сервіс надає список облич, які, за його оцінками, збігаються, і URL-адреси, звідки ці зображення були взяті.

Студенти написали софт, який автоматично робить фотографію кожного обличчя, яке потрапляє в кадр, одразу ж завантажує її на Pimeyes та виводить результати на смартфон.

У відео студенти демонструють, як за допомогою окулярів вони змогли розпізнати обличчя невідомої жінки в метро, назвали її на ім’я та зав’язали розмову, використовуючи інформацію, яку дізналися за допомогою сканування.

Нгуєн та Ардафійо не винайшли нічого принципово нового, вони лише скористалися вже доступними для кожного технологіями та просто оптимізували їхнє використання, щоб продемонструвати, наскільки небезпечними вони можуть бути. Вони також обрали смартокуляри від Meta для експерименту саме через те, наскільки вони схожі на звичайні.