В Україні починає працювати єДозвіл для підприємців та система відгуків Пульс
За допомогою цифровізації державних процесів, впровадження штучного інтелекту та використання Big Data держава планує зменшити корупційні ризики. Про це заявив заступник міністра економіки України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Олександр Циборт під час заходу “Економічна політика України: відновлення під час війни”.
За його словами, першим у межах стратегії стане проєкт єДозвіл. Його мета полягає в тому, щоб цифровізувати 100% дозволів та ліцензій для бізнесу. У цьому контексті Олександр Циборт розповів про плани найближчим часом провести експеримент, за яким дозвіл видасть система на основі штучного інтелекту.
Заступник міністра зазначив, що перша послуга в межах проєкту єДозвіл запрацює 18 вересня 2024 року. Це буде декларація МТБ з охорони праці. Якщо під час заповнення необхідних полів щось піде не так, система підкаже підприємцю, де саме сталася помилка.
Другою послугою, яку цифровізують у жовтні, буде Висновок щодо продовження граничних строків розрахунків за окремими операціями експорту та імпорту. Цим все не обмежиться – загалом у першій черзі планується дев'ять діджиталізованих послуг і ліцензій для бізнесу.
Окремо Олександр Циборт повідомив про тестування проєкту Пульс. Йдеться про онлайн-платформу для взаємодії бізнесу з владою. Цей проєкт має стати консолідованим голосом підприємців в Україні.
Заступник міністра пояснив, що в межах Пульсу в державних установах розмістять QR-коди, за якими підприємці зможуть залишати відгуки на послуги. Найближча ціль для завершення бета-тестування проєкту – це 1000 відгуків від бізнесу на кінець поточного року.
Крім відгуків можливості платформи також передбачають: голосування за пріоритетні проблеми, перегляд аналітики звернень, відслідковування статусу обробки заявки.
Із-поміж іншого, в 2025 році в межах Пульсу планується запровадити рейтинг державних установ в регіонах, який буде показувати їхню ефективність для бізнесу.