Українська правда

Мобільний зв'язок без світла повинен працювати 10 годин – розпорядження НЦУ [ОНОВЛЕНО]

Мобільний зв'язок без світла повинен працювати 10 годин – розпорядження НЦУ [ОНОВЛЕНО]
Мобільний зв'язок
0

Національний центр оперативно-технічного управління мережами телекомунікацій (НЦУ) оновив вимоги до мобільних операторів щодо надання зв'язку без електроенергії. Тепер оператори повинні надавати мобільний зв'язок протягом 10 годин без світла замість 4 годин раніше.

Відповідно до нового розпорядження НЦУ від 15 липня 2024 року, станом на 1 жовтня 2024 року, 60% базових станцій, що надають мобільний зв'язок, які розташовані у межах кожної області, мають бути забезпечені автономним резервним живленням. До 1 листопада – 70%, до 1 грудня – 80%, а до 1 лютого – 100%.

Крім того, до 1 грудня не менше 25% базових станцій мають бути підключені до стаціонарного або пересувного електрогенератора із запасом палив або змінних акумуляторів для роботи протягом 72 годин без електроенергії.

Також подібні вимоги діють для 100% об'єктів фізичної інфраструктури електронних комунікаційних мереж, які мають забезпечити запаси змінних акумуляторів або палив до 1 вересня. До 1 вересня забезпечити резервне електроживлення мають і вузли спеціальних служб, до яких підключені комунікаційні центри оперативно-диспетчерських служб, що здійснюють екстерні комунікації за номерами 101, 102, 103, 104 та 112.

Редакція Mezha.Media звернулася до трьох українських операторів – "Київстар", Vodafone та lifecell – за коментарем щодо нового розпорядження.

Напередодні "Київстар" у відповідях на часті запитання повідомляв, чому інколи мобільний зв'язок зникає одразу, як вимикають світло, а не через 4 години:

"Будь-якому акумулятору потрібен час, щоб підзарядитись, а саме — від 4 до 6 годин залежно від кількості встановлених АКБ. Для зарядження ДБЖ потрібно 8 годин безперебійної роботи. На жаль, наразі відключення світла мають непрогнозований характер, як за кількістю відключень протягом доби, так і за їхньою тривалістю. Тому деякі акумулятори не встигають заряджатись, і через це телеком-оператори та провайдери фіксованого інтернету не завжди можуть забезпечити безперебійну роботу мережі, попри всі докладені зусилля", – йдеться у відповіді оператора.

ОНОВЛЕНО: Представники Vodafone повідомили, що ще ознайомлюються з новими розпорядженнями, але можуть сказати, "що вимоги, поставлені перед операторами, доволі складні".

У заяві для Mezha.Media також зазначили, що компанія в цьому році вдвічі збільшила обсяг інвестицій у закупку акумуляторів, генераторів, палива та супутнього обладнання. Зокрема займаються встановленням батарей нового, літій-ферумного типу (LiFeРO4).

Представники lifecell також відповіли, що поки що ознайомлюються з новим розпорядженням та зможуть надати розгорнутішу відповідь пізніше.

Поділитися:
Посилання скопійовано
Реклама:
Реклама: