Леонардо да Вінчі міг використовувати токсичні пігменти, коли створював свою найвідомішу картину «Мона Лізу». Результати відповідного дослідження опублікували в науковому журналі Journal of the American Chemical Society, пише Ars Technica.
Да Вінчі добре відомий використанням незвичних методів та речовин під час роботи над своїми шедеврами. Тож недивно, що під час досліджень його картин науковці роблять подібні відкриття.
«Мона Ліза» перебуває у надзвичайно гарному стані, як для свого віку. Як реставратори, так і дослідники да Вінчі прагнуть дізнатися якомога більше про матеріали, які майстер використовував для її створення.
Для цього вчені дослідили мікрозразок картини, використовуючи методи рентгенівської дифракції та інфрачервоної спектроскопії.
У ньому вони виявили рідкісну сполуку, яка називається плюмбонакрит. Вона утворюється під час взаємодії оксиду свинцю та олії. Це вперше, коли плюмбонакрит виявили в італійській картині епохи Відродження. На думку вчених, це свідчить про те, що да Вінчі міг бути першовідкривачем цієї техніки.
Як відомо, митець намалював легендарну «Мона Лізу» близько 1503 року. Картина вважається одним із найбільш відомих та безцінних творів мистецтва у світі. Вона виставлена в Луврі та захищена спеціальним куленепробивним склом.