Українська правда

Безпілотник зі ШІ під час симуляції атакував свого оператора, бо той заважав виконати місію

Безпілотник зі ШІ під час симуляції атакував свого оператора, бо той заважав виконати місію
Drone-Depositphotos_52393711_XL
0

Безпілотник зі штучним інтелектом під час симуляції місії з придушення ворожої протиповітряної оборони (SEAD) вийшов із-під контролю та «вбив» свого оператора-людину. Про це пише PC Gamer.

Про інцидент розповів полковник Такер «Сінко» Гамільтон, командир оперативної групи 96-го випробувального крила і начальник відділу випробувань та експлуатації ШІ ВПС США на саміті Королівського авіаційного товариства, присвяченому майбутнім бойовим повітряним і космічним можливостям.

За його словами, безпілотник був відправлений для виявлення і знищення ворожих ракетних установок – але лише після того, як остаточне схвалення на атаку було дано людиною-оператором. Деякий час все, здавалося, працювало, але зрештою дрон атакував і «вбив» свого оператора, бо той заважав виконанню місії.

«Ми тренували його на симуляції, щоб він визначав загрозу ЗРК і націлювався на неї. А потім оператор казав «так, знищити цю загрозу», – сказав Гамільтон. – Система почала розуміти, що, хоча вона іноді ідентифікувала загрозу, людина-оператор казала їй не вбивати цю загрозу, але вона отримувала свої бали, вбиваючи цю загрозу. І що вона зробила? Вона «вбила» оператора. Вона зробила це, тому що людина заважала їй досягти своєї мети».

Оскільки цей результат не можна вважати оптимальним, навчання ШІ було розширено, щоб включити в нього концепцію, що вбивати оператора – це погано.

З огляду на ситуацію, полковник застеріг від надмірного покладання на ШІ в бойових операціях, оскільки іноді машини можуть засвоювати неправильні уроки.

Нещодавно група лідерів IT-галузі попередила, що технологія штучного інтелекту може одного дня становити загрозу існуванню людства та має розглядатися як соціальний ризик нарівні з пандеміями та ядерними війнами. Такий відкритий лист підписали понад 350 керівників, дослідників та інженерів, які працюють у сфері штучного інтелекту.

Поділитися:
Посилання скопійовано
Реклама:
Реклама: