Найвідоміший техноблогер Маркес Браунлі (MKBHD) вкотре проводить сліпе порівняння камер найцікавіших смартфонів, які з’явилися впродовж року. Раніше він робив це за допомогою декількох раундів опитувань в соціальних мережах. Але цього року пішов трохи далі.
На цей раз Маркес та його команда підготували окремий сайт, де за допомогою рейтингової системи ЕЛО (використовується в змаганнях з кіберспорту, шахах, баскетболі, футболі тощо) визначалися переможці в категоріях денних, вечірніх та портретних світлин. Кожен охочий міг витратити трохи часу на участь в опитуванні в кожній з категорій. Звісно, в кожній з них користувач міг отримати персоналізований результат на основі саме власних відповідей.
Результати підбили на загальній основі з понад 600 тисячами учасниками. Всім смартфонам було присвоєно окрему букву, тому дізнатися, який саме пристрій переміг у кожного окремого користувача можна було лише після оголошення результатів.
Серед номінантів цього року вибірковими моделями стали:
- Huawei Mate 50 Pro
- iPhone 14 Pro
- Moto Edge 30 Ultra
- Nothing Phone (1)
- OnePlus 10 Pro
- Oppo Find X5 Pro
- Google Pixel 6a
- Realme 10 Pro+
- Asus ROG Phone 6
- Apple iPhone SE
- Google Pixel 7 Pro
- Samsung Galaxy S22 Ultra
- Sony Xperia 1 IV
- Xiaomi 12s Ultra
- Asus Zenfone 9
- Vivo X80 Pro+
Підбивши результати, найкращими середніми показниками відзначили ASUS Zenfone 9 на третьому місці, Google Pixel 7 Pro на другому, та переможцем став Google Pixel 6A. Цікаво, що торік переміг Google Pixel 5A. Samsung Galaxy S22 Ultra зайняв п’яте місце, а iPhone 14 Pro — лише сьоме.
На найгірших позиціях опинилися Nothing Phone (1), Moto Edge 30 Ultra та Sony Xperia I IV.
Серед цікавих порівнянь Маркес відзначив найкращі та найгірші моделі у співвідношенні «ціна/якість», де за загальними результатами голосування лідером знову став Google Pixel 6A, а найгіршим — знову Sony Xperia I IV.
Деякі патерни в поведінці опитуваних користувачів збігалися, ще й підтверджували минулі результати опитувань. Так, користувачі обирають світліші фотографії, але також погано реагують на пересвічені. Нестача світла, оверконтраст або овершарп — сильно відвертають користувацькі вподобайки. Насправді все логічно та нічого дивного.
Окрема сторінка з опитуванням ще не закрита, тому якщо ви хочете визначити власних переможців методом сліпого порівняння, ще маєте час до кінця січня наступного року.