14 жовтня ми відмічаємо відразу чотири свята. Покрови Пресвятої Богородиці, День Українського козацтва, День захисників і захисниць України та день створення УПА.

У першу чергу редакція «Межі» хоче вкотре подякувати усім тим, хто зараз боронить нашу землю від російської навали. Усім сміливим хлопцям та дівчатам на фронті та в тилу, які наближають нашу перемогу. Низький вам уклін і вічна слава полеглим героям! Зі святом вас!

У цьому році виповнюється 80 років зі створення Української повстанської армії. І хоча деякі історики вважають цю дату умовно пропагандистською ти символічною й переносять період заснування приблизно на пів року вперед, але все ж таки 14 жовтня 1942 року – це офіційна дата створення УПА.

80 років зі створення Української повстанської армії (УПА)

Вважається, що УПА діяла з 1942 по 1960 рр. і після вбивства Степана Бандери у жовтні 1959 року фактично припинила існування. А все ж таки, останній боєць УПА вийшов з підпілля лише у грудні 1991 р. (!), вже після проголошення Незалежності Україні.

УПА не змогла вибороти незалежність, занадто нерівні були сили у тому бою. Але саме тривалий спротив УПА заклав те підґрунтя, на якому зростав дисидентський рух 60-70-хх років і постала Незалежна Українська держава.

Стисла історія УПА у цьому відео від історика Володимира В’ятровича.