Група вчених із США закликає повернути Плутону статус планети. Але усім, хто ратує за те, щоб маленький аутсайдер отримав назад свій великий ярлик, можна порадити лише одне: будьте обережні у своїх бажаннях.
Колишній глава NASA Джим Брайденстайн закликав до відновлення планетарного статусу Плутона ще у 2019 році, пославшись на те, що “так я навчався, і я відданий цьому”.
My favorite soundbyte of the day that probably won't make it to TV. It came from NASA Administrator Jim Bridenstine. As a Pluto Supporter, I really appreciated this. #9wx #PlutoLoversRejoice @JimBridenstine pic.twitter.com/NdfQWW5PSZ
— Cory Reppenhagen (@CReppWx) August 23, 2019
Якщо, як і Джим Брайденстайн, ви хочете повернути Плутону статус планети з ностальгії, варто пам’ятати, що не існує наукового сценарію, згідно з яким наша Сонячна система повинна включати рівно дев’ять планет. Адже тепер вчені хочуть додати до списку офіційних планет все “Pluto-like” каміння, що плаває поблизу нашого Сонця. Слово науковцям:
“Ми представляємо докази того, що таксономічна відповідність геологічної складності є найкориснішою науковою таксономією для планет. Саме ця складність як первинних, так і вторинних планет є ключовою ланкою в ланцюзі походження життя у космосі”.
Не тільки Плутон
По суті, це означає, що будь-яке геологічно складне утворення в космосі може відповідати запропонованим командою вимогам для набуття статусу планети. За такого визначення в нашій Сонячній системі зʼявиться близько 150 планет.
Таким чином, практично кожен місяць у Сонячній системі, включаючи земний Місяць, який приблизно на 1/3 більше в діаметрі, ніж сам Плутон, вважатиметься планетою. Причина цього полягає в тому, що вчені хочуть скасувати кваліфікацію для набуття статусу планети, згідно з якою об’єкт має пройти свою власну орбіту, щоб вважатися планетою.
Побажаємо успіхів усім дітям і батькам, яким наступного року доведеться будувати нову модель Сонячної системи для свого наукового проєкту.